znajdź projektanta

Praca z programistą?

Jak pracować z programistami?

Projektując strony internetowe, aplikacje czy innego rodzaju „rzeczy” do sieci, każdy grafik skazany jest na łaskę developera – enigmatycznego człowieka, o którym krążą różne pogłoski. Ponoć niektórzy z nich nie widzieli światła dziennego od kilku lat, inni nie zmieniali flanelowej koszuli przez ostatni sezon, a nawet słyszano o takich, którzy żywią się za pomocą fotosyntezy światła z monitora, popijając krew grafików, którzy mieli jakieś uwagi.

Po części to tylko plotki. Programiści to ludzie z krwi i kości, obracający się w tym samym środowisku, lubiący podobne rzeczy – zwyczajnie są specjalistami w swojej dziedzinie, cenią sobie dokładność i skrupulatne planowanie każdego projektu, który zostaje im powierzony.

To co projektanci muszą zrozumieć już na samym początku współpracy to to, że proces „powstawania rzeczy” w grafice i programowaniu nie jest symetryczny – nie możemy oczekiwać, że zmiana w projekcie zajmie programiście tyle czasu ile my (graficy) potrzebujemy na wprowadzenie poprawki w layoucie (chociaż często tak bywa).

Na co należy zwracać uwagę i o czym pamiętać podczas współpracy z developerami? Oto lista wg. nas najważniejszych punktów, które ułatwią życie obu stronom.

Czytaj cały tekst przygotowany przez Order Group tutaj

^ Wróć na górę