znajdź projektanta

Wayfinding na osiedlu Giszowiec – trasa spacerowa

Lokalizacja: Katowice, Polska
Powierzchnia: 10 ha

Dzielnica Giszowiec w Katowicach słynie z wyjątkowych budynków należących do unikatowej kolonii robotniczej, wzniesionych w latach 1906–1910 dla robotników i ich rodzin – głównie z kopalni Giesche. Niektóre z tych domów mieszkalnych i budynków użyteczności publicznej zachowało się do dziś.
 
Urząd Miasta Katowice zdecydował o przygotowaniu (we współpracy z nami) odpowiednio oznakowanej trasy spacerowej w tej dzielnicy. Każdy punkt na trasie oznaczony jest unikatowym nośnikiem informacji z „okienkiem”, przez które w najlepszej perspektywie można zobaczyć zabytek lub jego charakterystyczny fragment. To wyraźne nawiązanie do unikatowych elementów wielu z tamtejszych budynków – malutkich okienek, przez które chciałoby się zajrzeć do środka. Kształt, proporcje i kolorystyka nośników również nie są przypadkowe. Odnoszą się do otaczającej architektury (np. kolorystyki typowych budynków mieszkalnych: zawsze białych, z czerwonymi dachami).

Blank Studio to multidyscyplinarny zespół projektantów specjalizujących się w przygotowywaniu kompleksowych systemów informacji wizualnej oraz brandingu marek. Sprawdzimy się zarówno w tematach komercyjnych, jak i unikatowych, nieszablonowych rozwiązaniach. Dzięki rozległej wiedzy, jaką posiadamy, poprowadzimy Twój projekt od zamysłu do ostatecznego wdrożenia. Staramy się, aby nasze projekty i przekazywane przez nie komunikaty były proste i jednocześnie skuteczne.^ Wróć na górę