znajdź projektanta

Hearts Pub: Play & Drink

O Hearts Pub:

Hearts Pub to pierwszy w Gliwicach pub gamingowy. Położony w pobliżu osiedla akademickiego lokal jest miejscem, w którym z dala od zgiełku można spotkać się ze znajomymi, zagrać w grę planszową lub pograć na konsoli.

O Projekcie:

Głównym celem projektu była odpowiedź na złożoną tożsamość marki. Z jednej strony Hearts Pub to tradycyjny pub w najbardziej dosłownym i klasycznym tego słowa znaczeniu. Z drugiej strony, równie istotnej, jest to pub gamingowy. Intencją było połączenie tych dwóch koncepcji, w jedną logiczną i spójną całość.
To nie jest pub gamingowy, który wygląda jak tradycyjny pub. To nie jest tradycyjny pub, który wygląda jak pub gamingowy. To jedno i drugie. Odbiorca ma doświadczać obu tych cześci jednocześnie.
Język wizualny zbudowany jest na zasadzie przenikania się kontrastujących elementów.
Czy chodzi np. o firmowe liternictwo gdzie kaligraficzny serif krzyżuje się z geometrycznym monospacem, czy o ilustracje, gdzie odręczne rysunki uzupełniane są przez pixelowe retro ikony. Zasada ta jest stosowana na każdej płaszczyźnie systemu. Odbiorca zawsze będzie odbierał obie te kluczowe cechy jednocześnie.
Kiedy myśli się o pikselach, glitchu, oldschoolowych grach, nowych grach, a z drugiej o tradycyjnym pubie, piwie, ciemnym drewnie, ciepłych wnętrzach, oczywistym jest zauważenie dużego kontrastu czy dysonansu. Celem naszego procesu, była próba udowodnienia, że w tym przypadku, mogą one razem współistnieć. 

www.hearts.pub

O Projekcie strony internetowej:

Strona ma za zadanie zaprosić klienta do gry jeszcze zanim oświetli go neon wnętrza pubu przy pierwszej wizycie. Wykorzystując motywy charakterystyczne dla gier online w połączeniu z pixelowym stylem użytkownik przy pierwszym spotkaniu z marką widzi, że nie trafił na tradycyjną stronę i że ma do czynienia z nietuzinkowym pubem. Fantazyjnie przemyślany i zaprojektowany branding Hearts Pub bawi go w każdej części pubu, dlatego też strona kontynuuje ten motyw. Jak w świecie Alicji, nie wiadomo od razu co kryje się po wejściu na stronę, musisz zaryzykować... zagrasz?

Zespół:
Naming & Strategy: Michał Markiewicz
Art direction & Graphic Design: Michał Markiewicz
Illustration & Animation: Kasia Olejarczyk
Web Design: Kamila Figura
Web Development: Sebastian Wojdakowski
Project Photoshoot: Justyna Niwińska


Jesteśmy niezależnym studiem brandingowym. Pracujemy w szerokim zakresie projektowania graficznego od strategii komunikacji, identyfikacji wizualnych przez strony internetowe po projekty publikacji i opakowań. Ściśle współpracujemy z naszymi klientami. Pomagamy im opowiadać ich historie oraz tworzyć wyraziste i autentyczne marki.^ Wróć na górę