Jak pracujemy
02 / 03
02 / 03 / 2015
Warszawa
Studenci wydziału Grafiki i Ilustracji Massachusetts College of Art and Design w Bostonie oraz studenci wydziału Sztuki Nowych Mediów PJATK w Warszawie, prowadzący projekt badawczy dotyczący komunikacji wizualnej w USA, Polsce i Niemczech zwrócili się z prośbą o spotkanie i dyskusję na temat obszarów i metod działania, narzędzi i technologii stosowanych przez wybrane studia projektowe. Celem badania jest porównanie projektów poruszających problemy społeczne, polityczne i religijne oraz kulturalne, prowadzonych przez warszawskich, krakowskich i berlińskich projektantów.
Pierwsze ze spotkań odbędzie się 02.03.2015 w Auli Głównej PJATK przy ul. Koszykowej 86 w Warszawie, kolejne w Krakowie 06.03.2015 w siedzibie Fundacji Znaczy się, przy ul. Kościuszki 37, w Krakowie, następnie w studiach projektowych w Berlinie 09–13.03.2015. Cykl zakończy wykład Christopha Niemanna 25 listopada 2015 w PJATK w Warszawie.
Organizatorzy dziękują projektantom i studiom projektowym za życzliwe potraktowanie prośby studentów i non-profitowy udział w badaniu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów i wykładowców do wysłuchania prezentacji i dyskusji. Spotkania prowadzone są w języku angielskim. Udział nie wymaga rejestracji.
Studenci zarządzający projektem:
Maciej Połczyński: pmatthew.art@gmail.com, Marta Myszewska myszewska.marta@gmail.com;
Opiekunowie projektu: MassArt: prof. Jan Kubasiewcz, prof. Elizabeth Resnick; PJATK: Ewa Satalecka, Zuzanna Walas; Znaczy się: Beata Czajkowska;
Studia projektowe i projektanci – Warszawa: Jacek Utko, Aleksandra i Daniel Mizielińscy (Hipopotam), Joanna Górska i Jerzy Skakun (Homework), Hanna Klenty, Marcin Wichrowski, Agata-endo-Nowicka, Krzysztof Lenk, Justyna Lauer, Marek Knap; Kraków: Jacek Mrowczyk, Kuba Sowiński (2+3D), Przemek Dębowski (Karakter), Kamil Rewieński (Mill Studio), Justyna Lauer (ASP Katowice); Berlin: EdenSpiekermann, Art+com, Lex Drewiński, Luc(as) de Groot.
Więcej informacji
Więcej informacji