znajdź projektanta

Projektant vs Artysta - wykład w ramach cyku Good to Know

27 / 09


27 / 09 / 2023


Kolejne szkolenie w ramach cyklu Good to know


27 września o 18:00 odbędzie się kolejna odsłona cyklu szkoleń STGU, które poruszają nie tylko czysto upskillingowe zagadnienia, takie jak AI czy branding, ale również obejmują wykłady o bardziej filozoficznych tematach dotyczących zawodu projektanta. Tym razem zadamy sobie pytanie "Projektant czy artysta?". Wielu z nas, kończących studia artystyczne, swoje dalsze kroki kieruje na pracę zawodową i zaczyna mierzyć się z potrzebami biznesu. Czy nadal wtedy jesteśmy Artystami w całym znaczeniu tego słowa? Czy i jeśli tak to, jaka jest różnica pomiędzy Artystą i Projektantem? Wykład oparty na doświadczeniu i przejścia przez proces zmiany sposobu patrzenia na samego siebie.

O prowadzącym:

Tomasz Czyżkowski

Pochodzi z Wrocławia, gdzie na co dzień żyje i pracuje. Jest absolwentem wrocławskiego ASP, wydziału grafiki. Na co dzień prowadzi własne Wytwórnia Studio. Pracuje głównie w tematyce Brand i dostarczaniu materiałów wizualnych na potrzeby biznesu. Współpracuje z dużymi firmami, najczęściej z obszaru IT gdzie kanał komunikacyjny jest mocno skierowany do pracownika i klienta. Buduje z klientem jego oferty sprzedażowe, prezentacje, materiały reklamowe. Wszystko co może wizualnie wesprzeć biznes klienta.
Zajmuje się też plakatem, ale tutaj to już nie działania komercyjne. Tematyka jaką stara się poruszyć to jego przemyślenia i komentarze do zjawisk społecznych. Zarówno tych w Polsce, jak i na świecie.
W projekcie serii plakatów na „Kampanię Gdańską” dla firmy Objectivyty, uzyskał nominację do Projektu Roku 2023. Jego plakaty pokazywane są na międzynarodowych jak i rodzimych wystawach.
W wolnych chwilach (choć ich niewiele), stara się przekazać wiedzę zdobytą poprzez lata pracy z klientem, studentom ASP we Wrocławiu i na kursach internetowych. Porusza tematy związane ze współpracą z klientem, jak wraz z klientem wyklarować prawdziwą potrzebę biznesową, która przyczyni się do rozwoju biznesu klienta.

Dla członków udział bezpłatny, dla osób spoza Stowarzyszenia - 100 zł


^ Wróć na górę