znajdź projektanta

Zarząd

Filip Tofil

Lena Pianovska

lena

Machalski_Portrait

Andrzej Budek

Jarosław Bujny

Bozena Cichecka

Zarząd Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej 

Filip Tofil
Doktorant na Wydziałe Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współzałożyciel Syfon Studio (2008), uczestnik projektów i działań poświęconych przestrzeni publicznej oraz etyce w designie m.in. Re-design 3 (Traffic Design), PLAKATATAK (Goethe-Institut). Autor wystaw Terrorism is Art (Bochenska Gallery), Collage. Dehuman (Galeria Fundacji Archeologia Fotografii). Laureat 2 nagród w konkursie EdAwards oraz nagród i wyróżnień w konkursach poświęconych projektowaniu plakatu, grafiki wydawniczej, opakowań i identyfikacji (m.in. Projekt Roku STGU, Galeria Plakatu AMS, BICeBé, Poster Festival Ljubljana).

Lena Pianovska
Strateg i projektant.Absolwentka Szkoły Strategii Marki (SSM SAR). Z miłości do sztuk wizualnych w 2006 porzuciła karierę prawnika (z wykształcenia magister Nauk Prawnych i Administarcji, specjalistka z zakresu Nauk Społecznych i Praw człowieka ) i zaczęła współtworzyć studio fotograficzne-graficzne. Współautorka i współrealizatorka wystaw i wernisaży pt. „Poezja Wizualna” (m.in. w Teatrze Bajka w Warszawie, Łodzi, Izraelu). Od 2013 prowadzi studio brand designu – Livi. W codziennej pracy zmysł i umiejętność zarządzania łączy z pasją tworzenia.

Lena Mitkowa
Strateg. Ukończyła filologię polską i niemiecką na Uniwersytecie Warszawskim oraz produkcję mediów cyfrowych na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Od 2009 roku wraz z Mariuszem Neonem Mitkiem prowadzi leniva studio. Zajmuje się strategią i pozycjonowaniem marek.


Mateusz Machalski
Ur. 1989; studia na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie (2009–2014) ukończone z wyróżnieniem Rektorskim. Pięciokrotny Stypendysta Ministra Kultury. Laureat stypendium “Młoda Polska”. Członek rady programowej Międzynarodowego Biennale Plakatu. Członek zarządu Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Laureat nagrody The best of Design 2018 – Klubu Twórców Reklamy.
Dyrektor artystyczny magazynu „Newonce” i „Warsawholic”. Współzałożyciel grupy produkcyjno-kreatywnej BORUTTA.


Komisja Rewizyjna:

Andrzej Budek
Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 1987-91 asystent w pracowni rysunku ASP w Warszawie, między 1990 a 1991 asystent w pracowni grafiki komputerowej ASP w Warszawie, 1992-95 redaktor naczelny, dyrektor artystyczny Tygodnika Dzieci Pentliczek, od 1996 właściciel i założyciel agencji kreatywnej KotBury

Jarosław Bujny
Absolwent Wydziału Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Stypendysta Prezydenta Miasta Gdańska, Ministerstwa Kultury Rządu Kanadyjskiego oraz Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców. Stale współpracuje z Instytutem Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Pomorskim Przeglądem Gospodarczym (od 2011). Od 2012 roku dyrektor kreatywny i współzałożyciel Zarządzanie Projektami Magazyn. Tworzył wizerunek m.in. takich instytucji jak Nadbałtyckie Centrum Kultury (2000-2007), Teatr Wybrzeże (2002-2003). Autor plakatów, ilustracji, identyfikacji wizualnych. Kurator i organizator wystaw m.in. w Kanadzie, Francji. Prowadzi autorskie studio graficzne bujny.com.

Bożena Cichecka
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa (2000-2005). Dyplom w pracowni plakatu prof. Mariusza Łukawskiego. Aneks z malarstwa u prof. Zbigniewa Purczyńskiego. W 1996 roku założyła firmę projektową Kreska Studio w Warszawie. Zajmuje się również malarstwem. Ostatnia wystawa w 2014 roku w Galerii Fundacji Atelier w Warszawie. Od 2014 roku jest zarejestrowanym biegłym sądowym (projektowanie graficzne). W 2013 roku prowadziła zajęcia z projektowania graficznego ze studentami VIAMODA. Kreska Studio

^ Wróć na górę