znajdź projektanta

Zarząd

Tomasz Bilak

Borys Kosmynka

Anna Nowokuńska

Lena Pianovska

Filip Tofil

Michał Rogoziński

Andrzej Budek

Bozena Cichecka

Zarząd Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej 


Tomasz Bilak
tomasz@stgu.pl 

Brand designer, aktywista, inżynier procesów produkcyjnych. Specjalizuje się w projektowaniu systemów identyfikacji wizualnej. Członek zarządu Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Skupiony na promowaniu dobrych praktyk, etyki zawodowej oraz zrównoważonym rozwoju. 

Prywatnie woli namiot od hotelu.

www.tomaszbilak.pl



Borys Kosmynka
borys@stgu.pl 
Projektant krojów pisma i typografii. Zajmuje się tworzeniem autorskich projektów fontów, współpracą przy produkcji rodzin typograficznych w obrębie różnych skryptów (łacina, cyrylica, hebrajski, arabski) oraz konsultacją typografii projektów z różnych obszarów grafiki użytkowej. Oprócz działalności komercyjne prowadzi działalność badawczą w obrębie historii typografii. Doktor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, absolwent kierunku Master of Arts in Typeface Design University of Reading.



Anna Nowokuńska

anna@stgu.pl

Projektantka Systemów Informacji Wizualnej, architektka, założycielka Studio Blisko. Specjalizującego się w wayfindingu. Wykładowczyni na School of Form.  Prywatnie wielbicielka porannej kawy, tańca o każdej porze dnia i nocy, fotografii w podróży i w architekturze, no i roślin, a tak właściwie dżungli domowej i outdoorowej! W szeregach STGU - koordynatorka projektów w 2020 roku, a od czerwca 2021 roku - członkini zarządu.

www.studioblisko.pl

www.nowokunska.com



Lena Pianovska

lena@stgu.pl

Urodzona w Kijowie w 1976 roku. Absolwentka Nauk Prawnych na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka Szkoły Strategii Marki SAR. Współzałożycielka studia brandingowego Livi Studio (2006/2007). Projektantka i współautorka wystaw oraz wernisaży.

Członkini Zarządu STGU. Promotorka przedsiębiorczości w środowisku projektantów graficznych. Inicjatorka i koordynatorka Programu Mentoringowego STGU. Prowadzi cykl wirtualnych spotkań dla branży projektowej STGU CatchUp.

Członkini Zespołu Konkursowego STGU. 

Koordynatorka & Jurorka w konkursach:

  • konkurs na identyfikację Muzeum Getta Warszawskiego

  • Projekt Roku (jurorka)

  • Polish Graphic Design Awwards (jurorka)

  • 65-lecie Totalizatora Sportowego

  • Art InPost

  • 30-lecie Cleanic

  • Design by Śliwka Nałęczowska

http://livistudio.pl/



Filip Tofil

filip@stgu.pl

Doktorant na Wydziałe Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współzałożyciel Syfon Studio (2008), uczestnik projektów i działań poświęconych przestrzeni publicznej oraz etyce w designie m.in. Re-design 3 (Traffic Design), PLAKATATAK (Goethe-Institut). Autor wystaw Terrorism is Art (Bochenska Gallery), Collage. Dehuman (Galeria Fundacji Archeologia Fotografii). Laureat 2 nagród w konkursie EdAwards oraz nagród i wyróżnień w konkursach poświęconych projektowaniu plakatu, grafiki wydawniczej, opakowań i identyfikacji (m.in. Projekt Roku STGU, Galeria Plakatu AMS, BICeBé, Poster Festival Ljubljana).

www.syfonstudio.com


Michał Rogoziński

michal@stgu.pl 

projektant systemów identyfikacji wizualnej, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego), założyciel kolektywu Braho. Zawodowo, poza projektowaniem, interesuje się estetyką, neuroestetyką i filozofią percepcji.

www.braho.pl




Komisja Rewizyjna


Andrzej Budek
Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 1987-91 asystent w pracowni rysunku ASP w Warszawie, między 1990 a 1991 asystent w pracowni grafiki komputerowej ASP w Warszawie, 1992-95 redaktor naczelny, dyrektor artystyczny Tygodnika Dzieci Pentliczek, od 1996 właściciel i założyciel agencji kreatywnej KotBury


Bożena Cichecka

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom w pracowni plakatu prof. Mariusza Łukawskiego. Aneks z malarstwa u prof. Zbigniewa Purczyńskiego. W 1996 roku założyła firmę projektową Kreska Studio w Warszawie, którą prowadzi do dziś. Zajmuje się również malarstwem. Prowadzi zajęcia z projektowania graficznego w Fundacji Atelier. W latach 2014-2019 była biegłą sądową z zakresu projektowania graficznego i praw autorskich. 

www.kreskastudio.pl

^ Wróć na górę