znajdź projektanta

Zarząd

Anna Nowokuńska-Maksymiuk

Bozena Cichecka

Lena Pianovska

Marcin Matuszak

Andrzej Budek

marcin-wolny

Kopia K-Kozak-01-fotor-20240801153027

Zarząd Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej 


Anna Nowokuńska-Maksymiuk
anna@stgu.pl

Założycielka pracowni Studio Blisko, specjalizującej się w wayfindingu. Projektantka systemów wizualnej informacji, architektka. Pracuje na styku obszarów grafiki i architektury. Laureatka nagród projektowych jak Polish Graphic Design Award w 2022 roku, medalistka European Design Awards w 2024 roku oraz Indigo Design Awards 2024. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2024 rok. Wykładowczyni na School of Form na Uniwersytecie SWPS i na Akademii WIT, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu systemów wizualnej informacji. Autorka wielu systemów identyfikacji wizualnej, projektów wystaw, książek, infografik. Ilustratorka. Projektuje systemy wizualnej informacji dla wiodących polskich biur architektonicznych, takich jak APA Wojciechowski, Kuryłowicz & Associates, Konior Studio, HRA, WXCA; deweloperów, takich jak Skanska, Yareal, DomDevelopment; oraz instytucji publicznych. Robi doktorat z wayfindingu na Akademii Sztuki w Szczecinie, w którym prowadzi badania nad narracją w systemach informacji wizualnej. Jej prace projektowe i ilustracje były prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych, w tym w USA, Polsce, Hiszpanii, Francji, Łotwie, Rumunii i Bułgarii. Członkini Zarządu Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej w kadencji 2020-2023 oraz aktualnej kadencji 2023-2026. Jurorka w konkursach z zakresu projektowania (Śląska Rzecz 2024; Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków: Zabytki na ulicę 2024; TUP Najlepsza Przestrzeń Publiczna 2023; Muzeum Widzialne 2022; Projekt Roku 2022).

Bożena Cichecka

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Zajmuje się projektowaniem graficznym i malarstwem. Przygotowuje i prowadzi warsztaty strategiczno-brandingowe, szkolenia. Założycielka studia graficznego - Kreska Studio w Warszawie (1996 r.). W latach 2014-2019 była biegłą sądową z zakresu projektowania graficznego i praw autorskich. W 2012 r. prowadziła zajęcia z projektowania graficznego ze studentami VIAMODA Polsko-Włoskiego Instytutu Designu i Managmentu.
Członkini Zespołu Konkursowego STGU – odpowiedzialna za organizację i koordynację konkursów; jurorka w konkursach graficznych. W latach 2011-2023 była członkinią Komisji Rewizyjnej w STGU.
www.kreskastudio.pl


Lena Pianovska
lena@stgu.pl

Strateżka i projektantka. Współzałożycielka studia brandinngowego  LIVI.
Wykładowczyni brandingu w Wyższej Szkole Europejskiej (na Uniwersytecie SWPS), ekspertka od brandingu i Matka Chrzestna wszelkich spraw kreatywnych :)
Członkini Zarządu STGU w 2ch poprzednich kadencjach.
Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej w International Council of Design (ICOGRADA).
Promotorka przedsiębiorczości w środowisku kreatywnym. Inicjatorka i koordynatorka Programu Mentoringowego STGU. 
Prowadzi cykl wirtualnych spotkań/podcastów dla środowiska komunikacji wizualnej  - STGU CatchUp.
Absolwentka Szkoły Strategii Marki (SSM SAR), Studiów doktoranckich SGH, Szkoły Praw Człowieka oraz Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
http://livistudio.pl/

Marcin Matuszak

Projektant graficzny, współzałożyciel studia projektowego BękartyWykładowca akademicki, animator działań związanych z popularyzacją projektowania graficznego, organizator wystaw i spotkań autorskich.  
Redaktor naczelny magazynu internetowego  Robię Tylko To Co Lubię.
https://bekarty.pl/



Komisja Rewizyjna

Andrzej Budek

Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 1987-91 asystent w pracowni rysunku ASP w Warszawie, między 1990 a 1991 asystent w pracowni grafiki komputerowej ASP w Warszawie, 1992-95 redaktor naczelny, dyrektor artystyczny Tygodnika Dzieci Pentliczek, od 1996 właściciel i założyciel agencji kreatywnej KotBury

Marcin Wolny

Projektant specjalizujący się w brandingu i identyfikacji wizualnej. Urodzony w 1972 w Rudzie Śląskiej. Absolwent Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP. Współzałożyciel i w latach 2002 - 2022 partner zarządzający i dyrektor kreatywny Studia Otwartego. Jako autor, współautor lub prowadzący brał udział we wdrożeniach z górą 100 marek – firm, wydarzeń i instytucji, wśród nich – Instytutu Książki, Politechniki Rzeszowskiej, Grupy RMF, Radia Kraków, Miastologii, Festiwalu Kultury Żydowskiej, Starego Teatru w Krakowie, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, a także w projektach dla instytucjj samorządowych – Województwa Małopolskiego, Krakowa, Wadowic, Skawiny i Rybnika. Prócz tego wykładowca w krakowskiej Wyższej Szkole Europejskiej i jako visiting lecturer – w Shool Of Form, brał udział jako mentor w programie mentoringowym STGU, a także w licznych wykładach i wystąpieniach w ramach konferencji branżowych. Członek jury w konkursach projektowych, autor publikacji branżowych i aktywny członek społeczności projektowej – od 2022 członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.W centrum jego kompetencji i zainteresowań pozostają projekty dla instytucji publicznych i samorządowych, branding terytorialny, a także heraldyka, architektura, funkcjonowanie miasta, historia (nie tylko) designu, lotnictwo, kolarstwo – i Śląsk.
Nagrody:Polish Graphic Design Award x 4
Nagrody w kategorii Design w Konkursie Twórców Reklamy SAR x 5
Projekt Roku STGU
Rebranding Roku RE:PL
Śląska Rzecz x 2
Dobry Wzór IWP

Krzysztof Kozak

Dyrektor kreatywny, projektant graficzny, strateg, juror w konkursach brandingowych, szkoleniowiec, mentor i wykładowca. Od 15 lat prowadzi Balsamstudio w Krakowie, zdobywając cenne doświadczenia i budując silne marki na całym świecie.

^ Wróć na górę