znajdź projektanta

Zarząd

Tomasz Bilak

Borys Kosmynka

Anna Nowokuńska-Maksymiuk

Lena Pianovska

Andrzej Budek

Bozena Cichecka

marcin-wolny

Zarząd Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej 


Tomasz Bilak
tomasz@stgu.pl 

Brand designer, aktywista, inżynier procesów produkcyjnych. Specjalizuje się w projektowaniu systemów identyfikacji wizualnej. Członek zarządu Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Skupiony na promowaniu dobrych praktyk, etyki zawodowej oraz zrównoważonym rozwoju. 
Prywatnie woli namiot od hotelu.

www.tomaszbilak.plBorys Kosmynka
borys@stgu.pl 

Projektant krojów pisma i typografii. Zajmuje się tworzeniem autorskich projektów fontów, współpracą przy produkcji rodzin typograficznych w obrębie różnych skryptów (łacina, cyrylica, hebrajski, arabski) oraz konsultacją typografii projektów z różnych obszarów grafiki użytkowej. Oprócz działalności komercyjne prowadzi działalność badawczą w obrębie historii typografii. Doktor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, absolwent kierunku Master of Arts in Typeface Design University of Reading.Anna Nowokuńska-Maksymiuk
anna@stgu.pl

Projektantka Systemów Informacji Wizualnej, architektka, założycielka Studio Blisko,  specjalizującego się w wayfindingu. Wykładowczyni na School of Form SWPS, wykłada też na konferencjach (m.in. Element Talks, Design Ways, Traffic Design). Współpracuje z pracowniami architektonicznymi (m.in. APA Wojciechowski, Kuryłowicz&Associates, HRA, Grupa5), deweloperami (m.in. SKANSKA, Dom Development, Yareal), dla których projektuje autorskie systemy oznakowania. Zajmuje się też identyfikacją wizualną marek i wydarzeń, regularnie ilustruje na łamach magazynu Zawód:Architekt. Laureatka Nagrody Głównej w kategorii Wayfinding | Wystawa w konkursie Polish Graphic Design Awards 2021; nominowana tamże również w kategorii Projektanta Roku 2021. Członkini Zarządu STGU. 

www.studioblisko.pl

www.nowokunska.comLena Pianovska
lena@stgu.pl

Urodzona w Kijowie w 1976 roku. Absolwentka Nauk Prawnych na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka Szkoły Strategii Marki SAR. Współzałożycielka studia brandingowego Livi Studio (2006/2007). Projektantka i współautorka wystaw oraz wernisaży.

Członkini Zarządu STGU. Promotorka przedsiębiorczości w środowisku projektantów graficznych. Inicjatorka i koordynatorka Programu Mentoringowego STGU. Prowadzi cykl wirtualnych spotkań dla branży projektowej STGU CatchUp.

Członkini Zespołu Konkursowego STGU. 

Koordynatorka & Jurorka w konkursach:

  • konkurs na identyfikację Muzeum Getta Warszawskiego

  • Projekt Roku (jurorka)

  • Polish Graphic Design Awwards (jurorka)

  • 65-lecie Totalizatora Sportowego

  • Art InPost

  • 30-lecie Cleanic

  • Design by Śliwka Nałęczowska

http://livistudio.pl/
Komisja Rewizyjna


Andrzej Budek

Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 1987-91 asystent w pracowni rysunku ASP w Warszawie, między 1990 a 1991 asystent w pracowni grafiki komputerowej ASP w Warszawie, 1992-95 redaktor naczelny, dyrektor artystyczny Tygodnika Dzieci Pentliczek, od 1996 właściciel i założyciel agencji kreatywnej KotBury


Bożena Cichecka

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom w pracowni plakatu prof. Mariusza Łukawskiego. Aneks z malarstwa u prof. Zbigniewa Purczyńskiego. W 1996 roku założyła firmę projektową Kreska Studio w Warszawie, którą prowadzi do dziś. Zajmuje się również malarstwem. Prowadzi zajęcia z projektowania graficznego w Fundacji Atelier. W latach 2014-2019 była biegłą sądową z zakresu projektowania graficznego i praw autorskich. 

www.kreskastudio.pl


Marcin Wolny

Projektant specjalizujący się w brandingu i identyfikacji wizualnej. Urodzony w 1972 w Rudzie Śląskiej. Absolwent Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP. Współzałożyciel i w latach 2002 - 2022 partner zarządzający i dyrektor kreatywny Studia Otwartego. Jako autor, współautor lub prowadzący brał udział we wdrożeniach z górą 100 marek – firm, wydarzeń i instytucji, wśród nich – Instytutu Książki, Politechniki Rzeszowskiej, Grupy RMF, Radia Kraków, Miastologii, Festiwalu Kultury Żydowskiej, Starego Teatru w Krakowie, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, a także w projektach dla instytucjj samorządowych – Województwa Małopolskiego, Krakowa, Wadowic, Skawiny i Rybnika. Prócz tego wykładowca w krakowskiej Wyższej Szkole Europejskiej i jako visiting lecturer – w Shool Of Form, brał udział jako mentor w programie mentoringowym STGU, a także w licznych wykładach i wystąpieniach w ramach konferencji branżowych. Członek jury w konkursach projektowych, autor publikacji branżowych i aktywny członek społeczności projektowej – od 2022 członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.W centrum jego kompetencji i zainteresowań pozostają projekty dla instytucji publicznych i samorządowych, branding terytorialny, a także heraldyka, architektura, funkcjonowanie miasta, historia (nie tylko) designu, lotnictwo, kolarstwo – i Śląsk.
Nagrody:Polish Graphic Design Award x 4
Nagrody w kategorii Design w Konkursie Twórców Reklamy SAR x 5
Projekt Roku STGU
Rebranding Roku RE:PL
Śląska Rzecz x 2
Dobry Wzór IWP

^ Wróć na górę