Konferencja GrafConf powraca
Zapraszamy 2 września do Torunia!
Po 3 latach przerwy, konferencja dla projektantów GrafConf powraca. Zapraszamy do udziału w czwartej edycji, która odbędzie się już 2 września w Centrum Kulturalno-Konferecyjnym Jordanki w Toruniu.
Podobnie jak podczas ubiegłych edycji, na niemal 1000 projektantów czekać będą inspirujące prelekcje, warsztaty i konsultacje, a także masa okazji do networkingu.
Podczas tegorocznej edycji uczestnicy będą mieli okazję poznać perspektywę i skorzystać z wiedzy i doświadczeń cenionych na polskim rynku twórców zajmujących się na co dzień identyfikacją wizualną, ilustracją, projektowaniem stron czy strategią. Tym razem skupimy się mocno na procesie – od przygotowań i poszukiwania inspiracji, przez samo tworzenie, aż po skuteczną ich prezentację klientowi.
Na konferencji nie zabraknie także wydarzeń towarzyszących – na uczestników czekać będą praktyczne warsztaty, stoiska konsultacyjne oraz wystawa.
Na GrafConf 2023 wystąpią:
- Emilia Dziubak, autorka i ilustratorka książek dla dzieci wielokrotnie nagradzana za swoją twórczość w Polsce i za granicą. Emilia stworzyła wiele książkowych serii, dlatego podczas konferencji opowie o procesie powstawania ich bohaterów. Pokaże w jaki sposób identyfikować się z tworzonymi przez siebie postaciami i jak sprawić, aby potrafił to zrobić odbiorca.
- Jacek Walesiak, artysta wizualny, projektant graficzny, współzałożyciel studia UMVW, a od 2022 roku partner i creative director w Mamastudio. Jacek ma na swoim koncie potężną kolekcję świetnie zrealizowanych i bardzo różnorodnych projektów. Podczas prelekcji opowie więc o sposobach na poszukiwanie inspiracji, tworzeniu niegenerycznych projektów i o swoim spojrzeniu na trendy w projektowaniu.
- Mateusz Machalski, nagradzany projektant, artysta wizualny, autor książek, badacz, kurator wystaw oraz wykładowca, który od początku swojej kariery działa jako niezależny projektant. Mateusz podzieli się z uczestnikami technikami budowania marki osobistej i tym jak ją wykorzystać w celu zdobywania ciekawych współprac.
- Lena Mitkowa, strateżka, facylitatorka, współwłaścicielka Leniva Studio. Lena w pracy swojego studia mocno skupia się na strategicznym podejściu do problemów klienta i właśnie to będzie tematem jej prelekcji. Powie o tym, czym jest strategia i pozycjonowanie marki oraz czy naprawdę jej potrzebujemy (i dlaczego warto wprowadzić ją do swojej oferty). Zdradzi także stawki rynkowe i realne koszty strategii (albo jej braku).
- Kuba Rutkowski, brand designer znany także jako Enzo. Właściciel i współzałożyciel studia Kommunikat. Kuba wraz ze swoim zespołem skutecznie wdraża (często odważne) identyfikacje wizualne. Podczas prelekcji opowie o swoich doświadczeniach z procesu prezentacji projektów klientowi: przezabawnych feedbackach, fakapach we wdrożeniu, bolączkach pracy z klientem, o syndromie deadline'u i stresie podczas prezentacji.
- Emil Tybura, to były projektant obecnie skupiony na tworzeniu stron internetowych w technologii no-code i zagadnieniach związanych z UX/UI w tonik. Emil opowie o tym jak przebranżowić się w stronę web-designu, o tym jak zamiast szotów na Dribble’a stawiać funkcjonalne produkty no-code, ale też o tym czy GPT wygeneruje nam bezrobocie.
- Tomasz Maciąg, to projektant od 15 lat związany z branżą kreatywną. Współtwórca i partner zarządzający agencji brandingowej Fuse Collective oraz twórca bloga i podcastu Creative Sparks. Tomasz w swojej pracy mocno skupia się na procesowości, dlatego podczas swojej prelekcji opowie o tym jak przebudować proces rebrandingu tak, aby nam służył i równocześnie dawał jak najlepsze efekty dla klienta.
- Magdalena Miernik, to adwokatka specjalizująca się w pomocy prawnej z zakresu prawa własności intelektualnej. Wspiera projektantów także w rejestracji znaków towarowych w urzędach w Polsce i Europie. Podczas jej prelekcji dowiedzie się czym powinno charakteryzować się logo, aby można je było zarejestrować. Opowie o najczęstszych problemach w tym zakresie i najlepszych ich rozwiązaniach.
Co jeszcze na Ciebie czeka?
Oprócz wykładów organizatorzy przygotowali dla uczestników dodatkowe atrakcje: darmowe warsztaty (ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują dodatkowe zapisy), konsultacje ze specjalistami – między innymi znane z poprzedniej edycji konsultacje portfolio z STGU, wystawę i stoiska sprzedażowe na których zakupić będzie można ciekawe narzędzia czy książki dla projektantów.
Afterparty i networking
Po gali rozpocznie się mniej oficjalna część wydarzenia – konferencyjne afterparty. W tym roku odbędzie się ono w toruńskim klubie Dwa Światy. Spotkanie, to wyjątkowa okazja, aby porozmawiać z innymi projektantami, poznać prelegentów w nieformalny sposób.
Widzimy się!
- Gdzie: Toruń, CKK Jordanki
- Kiedy: 2 września 2023