znajdź projektanta

Ładnie Naprawię 2.


19 / 05

Ładnie naprawię – przedmioty, życie, środowisko! O, jak cudownie byłoby znaleźć warsztat bądź fachowca, który podjąłby się takiego zadania na skalę globalną. Podjąć wysiłek naprawiania jest jednak bardzo trudno, co widać po działaniach nie tylko korporacji, rządów czy samorządów, ale i zwykłych ludzi. Łatwiej jest burzyć, niszczyć, aby później budować od nowa bez oglądania się na historię, tradycję, mając na względzie tylko szybki zysk. Ta łatwość jest jednak pozorna, obarczona wysoką ceną z odroczonym terminem płatności. 

W aktualnym numerze magazynu „Ładnie Naprawię” poruszamy szereg tematów, które z naprawianiem nie mają bezpośredniego związku. Są to jednak przykłady pozytywnych zmian bądź działań, które mają pomóc w zmienianiu ludzi i świata na lepsze – co w dzisiejszej sytuacji politycznej i społecznej wydaje się ważne i potrzebne. W magazynie dajemy wskazówki, jak zmieniać nie tylko to, co nas otacza, ale również – a może przede wszystkim – jak zmieniać siebie.
Wydając „Ładnie Naprawię” wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Wiedzieliśmy, że inwestując własne pieniądze w czasopismo ryzykujemy. Dzisiaj wiemy, że to ryzyko jest warte swej ceny, a recenzje, jakie zbiera magazyn, są rewelacyjne. Pierwszy numer był swego rodzaju polem doświadczalnym w zakresie poruszanych tematów, dystrybucji, a nawet nazwy. „Ładnie Naprawię” bowiem większości naszych czytelników kojarzy się bardzo pozytywnie – z aktywnością, przedsiębiorczością, estetyką, odpowiedzialnością. Znalazło się oczywiście kilku malkontentów, którzy stwierdzili, że naprawianie kojarzy się źle… bo z czymś, co się psuje. Liczymy na to, że systematyczna lektura magazynu zmieni nastawienie wszystkich, którzy twierdzą, że szklanka jest do połowy pusta. „Ładnie Naprawię” to pozytywna inicjatywa, odzwierciedlająca podejście do życia ludzi takich jak my* – trzydziestoparolatków, którzy dostrzegają pułapki rozbuchanej konsumpcji, nie są jednak radykalni – potrafią i korzystać z życia, i dawać od siebie w sposób zrównoważony.* Twórcy „Ładnie Naprawię” – Maja i Maciej, lat 36, wykształcenie artystyczne, jedno dziecko, jeden pies, własna firma, kredyt hipoteczny na 35 lat.

Cena: 5 zł
Dostępny w salonach prasowych, w prenumeracie i sprzedaży wysyłkowej tutaj

Poprzedni numer

^ Wróć na górę